مقالات هود

خرید هود آشپزخانه

هود آشپزخانه تیم تو

موضوعاتی که در این مقاله بررسی شده است :

هود آشپزخانه

خرید هود آشپزخانه

شاید خیلی از کسانی که از ما میپرسند هود آشپزخانه ای به ما بدهید که ظاهر آشپزخانه ما را زیبا کند . وقتی از این افراد میپرسم دلیل خرید هود آشپزخانه تون را بهم بگید ٬ این جواب را میدهند « مگه هود آشپزخانه چیکار میکنه ! چیز خواستی نیست فقط ظاهر هود قشنگ باشه مهمون میاد جاش خالی نباشه ! »

خب به این فکر افتادم که مقالاتی و ویدئوهایی در مورد هود که دلیل خرید هود آشپزخانه را یادآوری کنم و مزیت های خرید هود آشپزخانه را نشان بدهم شاید در انتخاب بهتر به شما کمک کند .

مزیت های خرید هود آشپزخانه :

  1. از بین بردن ویروس، باکتری، چربی و دودی که در هوا معلق می باشد، با مکش هود به بیرون از منزل میتونه تمام دود و چربی که در آشپزخانه و هوای منزل هست را به بیرون منتقل کند .
  2. از بین بردن آلودگی های الکترونکی از قبیل لامپ های فلوروسنت، مانیتور ها و … وسایلی چون ماکروویو ٬ فر های برقی و … که وسایل الکترونیکی به حساب می آید میتونه آلودگی‌های الکترونیکی در هوای آشپزخانه ایجاد کند که با روشن کردن هود آشپزخانه از بین خواهد رفت .

۳.تصفیه هوا، هود هوای محیط را تصفیه می کند.
با مکش هود هوای داخل آشپزخانه را به حالت فِرش و تازه شده در محیط ایجاد میکند .

۴.از بین بردن گازهای مضر و سمی که در هوا موجود است مثل CO استفاده از آبگرمکن و پکیج دیواری که به دلیل خرابی سنسور دود و … در دودکش ایجاد شود و دود به داخل خانه و آشپزخانه شما بیاید هود میتونه این گازهای سمی و مضر را به بیون تخلیه کند و مشکلی برای اعضای خانه پیش نیاید .

۵. تبدیل هوای بسته به هوای باز و تصفیه شده

خب زمانی که در زمستان درب و پنجره ها بسته است و هوای داخل آشپزخانه بسته و غم زده است ! با روشن کردن هود به هوای تازه و تصفیه شده به داخل خانه در جریان و گردش میشود .

از بین بردن بوهای نا مطبوع، بوی سوختن غذاها و سیگار و قلیان خب مژده به دوستان سیگاری که در زمستان نمیتوانند در منزل سیگار و یا قلیان بکشند و مجبورن در سرما به تراس پناه ببرند ! این راهکار مشکل شماست یک هود پر قدرت خرید کن تا راحت شی !

برای دیدن ویدئوی در سایت تیم تو در مورد مزیت های خرید هود آشپزخانه به روی عکس پایین کلیک کنید :

شش مزیت خرید هود را در این ویدئو ببینید از سایت تیم تو

هود شومینه ای یا شیبدار

خب چالش بزرگ خیلی از کسانی که در مورد خرید هود آشپزخانه دارند این که هود شومینه ای یا شیبدار بخریم ؟ در این مقاله می خواهیم یه بررسی کوچک در مورد انتخاب هود شومینه ای یا شیبدار انجام بدیم که با این بررسی شما بهتر انتخاب میکنید که کدوم هود را بخرید . اول در مورد هودهای شومینه ای صحبت میکنیم و مواردی را ذکر میکنیم در مورد هودهای شومینه‌ ای :

هود شومینه ای

  1. از لحاظ اقتصادی هودهای شومینه ای نسبت به هودهای شیبدار به صرفه هستن به دلیل کمتر استفاده کردن از شیشه سکوریت و شیشه های رنگی قیمت این نوع هودها کمتر از شیبدار هست .
  2. در آشپزخانه های مدرن هود های شومینه ای یا فلت جلوه بهتری دارند . این فقط بستگی به سلیقه شما دارد .

۳. هود های شومینه ای زودتر کثیف میشوند.
هودهای شومینه ای نسبت به هودهای شیبدار گرد و خاک بیشتری میگیرد.
به دلیل اینکه به صورت فلت هست و گرد و خاک به روی شیشه هود بیشتر میماند پس نسبت به هود شیبدار زودتر کثیف میشود

۴. فیلترهای هود شومینه ای نسبت به هودهای شیبدار زودتر کثیف می شوند . به دلیل اینکه فیلتر هود دقیقا روی سطح گاز قرار میگیرد و به حرارت مستقیم گاز و آشپزی روی گاز هست بنابراین فیلتر این نوع هود شومینه ای زودتر از شیبدار کثیف میشود .

۵. در هود های شومینه ای بخاطر شکل ظاهری که دارند احتمال برخورد آنها به سر زیادتر مباشند. خب در این مورد بیشتر برای کسانی است که دارای قد بلندتری هستند و احتمال برخورد سر به شیشه هود بیشتر میشود هنگام آشپزی روی گاز .
۶. در هودهای شومینه ای بابت اینکه فیلترها کاملا روی سطح گاز قراردارد پس مکش بیشتری نسبت به هود شیبدار دارد .

۷. به خاطر اینکه سطح هودهای شومینه ای روی گاز قرار دارد، درصورت روشن بودن تمام شعله ها و گرمای زیاد ، امکان آب شدن قطعات و دکمه ها روی هود وجود دارد.

هود شیبدار

خب بریم سراغ هودهای شیبدار!

۱. هود شیبدار از لحاظ اقتصادی نسبت به هود های شومینه ای مغرون به صرفه تر نیستند. خب به دلایل مختلفی که شکل ظاهر هودهای شیبدار دارند و انواع مختلفی که در این نوع هودها وجود دارد از قیمت بالاتری نسبت به هود شومینه ای برخوردارند .
۲. هودهای شیبدار نسبت به هودهای شومینه ای مدرن تر و زیباتر هستند. باز این مورد نسبت به سلیقه شما متفاوت میتواند باشد و همینطور دکوراسیون منزل شما هم میتونه متفاوت باشد .
۳. فیلتر هودهای شیبدار در مجاورت مستقیم با حرارت قرار ندارند. خب این مورد میتونه خطر کمتری برای موتور هود داشته باشه و همینطور فیلتر هود چون حرارت زیاد روی سطح گاز میتونه آسیب زننده باشه برای هود .
۴. فیلتر هودهای شیبدار در معرض دید نیستند و کمتر کثیف می شوند. به دلیل اینکه در هودهای شیبدار یک شیشه بزرگ روی سطح فیلتر قرار دارند و کثیفی فیلتر را نشون نمیدند و کمتر هم کثیف میشوند بابن حفاظت شیشه سکوریتی که روی هود شیبدار است .

۵. اگر پنل دیجیتال روی هودهای شیبدار بالای آن قرار داشته باشد دسترسی به آن سخت است.

خب این مورد برای کسانی که دارای قد کوتاه تری هستند بیشتر نشون میده مخصوصا زمانی که هود کنترل نداشته باشه و مجبور باشید با لمس کردن دکمه یا صفحه لمسی هود دست بزنید .
۶. برای مکش بهتر باید درب هودهای شیبدار باز باشد و احتمال برخورد سر به آن زیاد است . به دلیل اینکه راندمان بیشتری داشته باشد و مکش بهتری این نوع هود های شیبدار درب را باز میکنند تا بهتر مکش کند و این مشکل باز برای کسانی که دارای قد بلندتری هستند بیشتر مشاهده میشود .
۷. موتور هود شیبدار بابت اینکه در مجاورت حرارت مستقیم و زیاد قرار نمیگیرد عمر بیشتری دارند نسبت به هود شموینه ای و هود فلت . خب در این مورد به دلیلطراحی خوب هود شیبدار که موتور هود بالاتر در هود قرار گرفته و حرارت مستقیم گاز به موتور هود کمتر مبرسه میتونه عمر موتور هود را بیشتر کند .

برای دیدن ویدئو کامل در مورد هود شیبدار یا هود شومینه ای روی عکس پایین کلیک کنید تا از سایت تیم تو این ویدئو را برای
شما نشان دهد .

اندازه هود آشپزخانه

اندازه هود آشپزخانه را چگونه انتخاب کنیم ؟

برای دیدن ویدئو کامل از انتخاب اندازه هود آشپزخانه مناسب به روی عکس پایین یا این
گزینه کلیک کنید :

دانستن سایز و اندازه گاز صفحه ای در انتخاب اندازه هود مهم است. چرا که میتوانیم نسبت به گاز اندازه هود آشپزخانه مون را انتخاب کنیم . هر اندازهای که گاز صفحه ای باشد همان اندازه یا کمی بزرگتر هود را انتخاب می کنیم. مثلا برای گازهای به اندازه ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر طول هود ۶۰ سانتی انتخاب می شود. و یا برای اجاق گاز های ۷۰ و ۷۵ تا ۸۰ سانتی متری هود های ۸۰ سانتی متری مناسب است . و اگر برای گاز های ۸۵ و ۹۰ تا ۹۲ سانتی متری هودهای با اندازه ۹۰ سانتی متری مناسب می باشند.
در عکس پایین به طور کامل نشان داده شده است که دلیل انتخاب هود هم سایز گاز صفحه ای یا بزرگتر مناسب ترین گذینه ها برای انتخاب هود با سایز مناسب است .
برای دیدن ویدئو انتخاب اندازه هود نسبت به گاز به روی گزینه زیر کلیک کنید :

رنگ هود آشپزخانه

چطوری رنگ هود آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

معمولا تضاد در رنگ کابینت باوسایل آشپزخانه میتونه انتخاب بهتری برای نشون دادن هود در کابینت باشه . مثلا اگر رنگ ام دی اف « mdf » یا هایگلس آشپزخانه شما رنگ تیره ای داشته باشند معمولا رنگ هود و گاز و فر را از رنگ های روشن تر انتخاب می شود و برعکس اگر mdf و هایگلس رنگ روشن داشته باشد متضاد آن هود و گاز را تیره انتخاب میکنند .

نکته مهم :

لازم به ذکر است که این انتخاب یک سلیقه رنگی‌ست و اینکه حتما باید اینگونه انتخاب شود غلط است. پس در انتخاب رنگ سلیقه و طرح دکوراسیون میتونه این انتخابو تعقییر بده .

آشپزخانه زیبای تیم تو
آشپزخانه با استایل تیم تو
معمولا رنگ استیل رنگ خاصی است ولی زود لکه میگیرد یا مثلا رنگ طلایی رنگ خاص پسندی ست ولی احتمال کثیف شدن و … هم در این رنگ زیاد است.
هود زیبای تیم تو
هود زیبای آشپزخانه تیم تو
معمولا رنگ مشکی طرفدار بیشتری دارد و انتخاب بهتری است در آشپزخانه و جای لک و کثیفی در این نوع رنگ مشخص است ولی رنگ سفید کمتر جای لک و کثیفی نشان میدهد پس میتونه انتخاب شما رنگ سفید باشد. اما رنگ سفید در مقایسه با رنگ مشکی از لحاظ قیمت گران تر می باشد.
هود فانتزی تیم تو
هود زیبای تیم تو
رنگ های خاص مثل طلایی و رنگهای استیل و غیره گران تر هستند پس از لحاظ اقتصادی هم باید بدانید که کدام مدل مورد پسند شما می باشد.
هودها در بازار رنگ های مختلفی چون استیل ، طلایی ، سفید، مشکی و……. موجود می باشد ، پیشنهاد ما به شما این است که انتخاب رنگ هود با سلیقه شماست و نوع طراحی منزل و دکوراسیون میتونه تعقییر کنه و در یک نگاه انسان ها با هم فرق میکنند و این میشود تفاوت در انتخاب .
آشپزخانه تیم تو

در نهایت برای دیدن ویدئو انتخاب رنگ هود آشپزخانه میتوانید در پایین همین صفحه ملاحظه بفرمایید از سایت تیم تو :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.