مقالات دستگاه تصفیه آب

معرفی دستگاه تصفیه آب

موضوعات مطرح شده در این مقاله

دستگاه تصفیه آب خانگی یا زیر سینکی

در جعبه خریداری شده، دستگاه تصفیه آب ، مخزن آب ، آچار هوزینگ، شیر برداشت، بست فاضلاب، شیر ورودی آب ، سه راه استیل، شیلنگ برای ورود و تخلیه آب و ۶ عدد فیلتر وجود دارد.

شیر میکس دستگاه تصفیه آب
قطعات دستگاه تصفیه آب
آچار هوزینگ دستگاه تصفیه آب
منبع آب دستگاه تصفیه آب
شیرتخلیه دستگاه تصفیه آب

در سایت تیم تو یک فیلم کامل در این مورد وجود دارد که تمام قطعات و قسمت ها را دقیق نشان میدهد و در آخر این مقاله این ویدئو به شما نشان داده شده است . ولی در این مقاله به طور اجمالی توضیحاتی میدهیم.

آب از شیر ورودی و با شلنگ وارد دستگاه می شود و به هوزینگ اول که یک هوزینگ شفاف میباشد هدایت می‌شود.در این قسمت فیلتر مرحله ۱ وجود دارد. فیلتر مرحله ۱ یک فیلتر الیافی ست که باید حداکثر ۳ ماه یکبار تعویض شود.

که با توجه به میزان استفاده متغییر است البته با استفاده از این فیلتر رنگ آن از سفید به رنگ قهوه ای متمایل می‌شود.که به همین خاطر این هوزینگ شفاف است.

هوزینگ شفاف دستگاه تصفیه آب
هوزینگ دوم دستگاه تصفیه آب

 بعد از عبور از فیلتر ۱ آب به هوزینگ دوم که یک هوزینگ مات است می رود و بعد از عبور از فیلتر دوم که یک فیلتر کربن پودری است آب به هوزینگ مات سوم می رود. در این هوزینگ فیلتر مرحله ۳ که یک فیلتر کربن بلاک قرار دارد. فیلتر های ۲و۳ هم باتوجه به میزان استفاده از دستگاه تصفیه آب باید ۳ تا حداکثر ۶ ماه تعویض شوند. { برای اطلاعات تکمیلی درباره فیلتر ۱۲۳ و نحوه تعویض فیلتر به روی این لینک کلیک کنید }

فیلترممبران دستگاه تصفیه آب

آب تصفیه شده بعد از فیلتر ممبران { برای اطلاعات کاملتر درباره فیلتر ممبران تصفیه آب روی این لینک کلیک کنید } آبی که تمام املاح و مواد معدنی از آن گرفته شده، این آب اسیدی { برای دیدن مقاله آب اسیدی یا بازی به روی این لینک کلیک کنید } است و برای بدن انسان مفید نیست ، پس برای رفع این مشکل توسط شیر میکس آب معمولی به این آب تصفیه شده اضافه میگردد و به مرحله ۵ می رود و در مرحله ۵ توسط فیلتر پنجم که فیلتر پست کربن است تصفیه می شود و در منبع تصفیه آب ذخیره می شود.

فیلتر مرحله 5 دستگاه تصفیه آب
فیلتر مرحله ۵ دستگاه تصفیه آب
شیر میکس تصفیه دستگاه تصفیه آب

منبع آب منبع ذخیره تصفیه آب

منبع ذخیره تصفیه آب دارای دو قسمت است. یکی مخزن آب و دیگری قسمت کیسه هوا است که وظیفه آن این است که در زمان قطعی برق،آب را بتوان از منبع تا آخر برداشت کرد. با بازکردن شیر برداشت آب به مرحله ۶ فیلتر مینرال که دارای موادمعدنی مفید برای بدن انسان است می رود و از شیر برداشت آب کاملا تصفیه شده و سالم و گوارا خارج می شود.
مرحله ۶ فیلتر مینرال

گیج روغنی تصفیه آب

گیج فشار تصفیه آب

روی دستگاه تصفیه آب یک گیج روغنی وجود دارد که اعداد آن با مقیاس PCI محاسبه می شود. فشار آبی که به ممبران میرسد رو با گیج میشه متوجه شد . اگر فشار PCI روی ۱۵۰ باشد به هوزینگ ها و قطعات دستگاه آسیب میزند و اگر زیر ۵۰ pci باشد دستگاه فشار کافی برای تصفیه را ندارد و میزان مناسب فشار برای دستگاه ۱۰۰ pci میباشد.

این مقاله معرفی کامل قطعات موجود در پک تصفیه آب و معرفی اجمالی و کوتاه دستگاه تصفیه آب بود تا شما را با این دستگاه آشنا کند و در مقاله های بعدی تمام قطعات و فیلترها به صورت کامل و جامع توضیح خواهد داده شد . ویدئو پایین در مورد همین مقاله و معرفی کامل دستگاه به صورت ویدئو از سایت تیم تو برای شما به نمایش گذاشته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.