مقالات دستگاه تصفیه آب

فیلترهای ۱۲۳ تصفیه آب

موضوعات مطرح شده در این مقاله

سلام دوستان

امروز میخواهیم درمورد فیلترهای ۱و۲و۳ صحبت کنیم، فیلترهایی که باید در زمانی مناسب تعویض شوند و همینطور به طور کامل آموزش نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و تعویض فیلتر شماره ۱ تا ۳ را به شما نشان دهیم با ما همراه باشید تا آخر این مقاله امیدوارم بتونه برای شما مفید باشه .

فیلتر شماره ۲
فیلتر شماره ۱
فیلتر شماره ۳

فیلتر۱ و۲ و۳

فیلتر ۱:

فیلتری که الیافی محسوب می شود و هر رسوبات بالای ۵ میکرون را می گیرد. این فیلتر در یک هوزینگ شفاف قرار دارد. به این دلیل که آب در مرحله اول به این فیلتر می رسد و در معرض گل ولای و آلودگی های آب است و زودتر آلوده می شود و رنگ فیلتر از سفید به قهوه ای می رسد. پس در هوزینگ شفاف می توانیم تغییر رنگ فیلتر را ببینیم و حال زمان تعویض این فیلتر است که نسبت به میزان مصرف از یک تا ۳ ماه می باشد.

هوزینگ شفاف دستگاه تصفیه آب

فیلتر ۲:

هوزینگ دوم دستگاه تصفیه آب

 فیلتری است که دارای مواد کربن فعال است. در داخل هوزینگ مات قرار میدهند . کربن فعال مثل پوسته میوه نارگیل یا ذغال سنگ می باشد که دارای جذب بالا برای جداسازی، بو ، رنگ، مزه های غیر دلخواه از آب می باشد. و حتما برای نصب اولیه و حتی تعویض دوره ای باید این فیلتر را شست شو داد. این فیلتر را نیز نسبت به میزان مصرف از ۳ ماه تا حداکثر ۶ ماه باید تعویض کرد.

فیلتر ۳:

این فیلتر از جنس کربن بلاک است که تکمیل کننده فیلتر مرحله ۱و۲ می باشد. رسوبات و مواد الی یا رنگ و بو مانده از مراحل قبل را گرفته و آب را برای ورود به مرحله  ۴ که اصلی ترین فیلتر تصفیه آب یعنی ممبران است آماده میکند و اگر کوچکترین آلودگی و رسوب در آب باشد، با ورود به مرحله ۴ باعث گرفتگی محفظه های فیلتر ۴ می شود. زمان تعویض فیلتر ۳ هم باز نسبت به موقعیت شهری و میزان استفاده حداکثر تا ۶ ماه می باشد. این فیلتر همانند فیلتر ۲ داخل هوزینگ مات قرار میدهند . به تمامی فیلتر های ۱ تا ۳ به عنوان فیلتر های پیش مرگ آب یا پیش تصفیه هم گفته میشود که همگی برای فیلتر ممبران آماده میشود .

برای آشنایی بهتر در سایت تیم تو و همچنین در شبکه های یوتیوب، آپارات خیلی اجمالی ویدئو آن تهیه شده است .

به روی دکمه پایین کلیک کنید تا این ویدئو اختصاصی در مورد فیلترهای مرحله ۱ تا ۳ و نحوه تعویض فیلتر و آموزش کامل تعویض فیلترها را برای شما به نمایش بگذارد .

آموزش نحوه تعویض فیلترهای ۱و۲و۳ تصفیه آب ۶ مرحله ای :

ابتدا برق دستگاه را قطع می کنیم بعد ورودی آب دستگاه را می بندیم و سپس شیر منبع را می بندیم. توسط آچار هوزینگ تمام هوزینگ هارا باز میکنیم به سمت عقربه های ساعت باز میکنیم و فیلتر های قبلی را از آن خارج میکنیم.

آچار هوزینگ دستگاه تصفیه آب
آچار هوزینگ
شیر منبع تصفیه آب
اتصال شیر ورودی آب تصفیه آب به سه راهی استیل که در زیر سینک قرار دارد

نکته :

 در بعضی مواقع که فشار آب زیاد باشد(شاید توسط پمپ) باید شیر ورودی آب تصفیه آب را نیمه باز کنیم و برای اینکه توسط فشار زیاد آب در نیمه شب هوزینگ شفاف ترک نخورد، یا اگر نمیخواهیم شیر ورودی را به صورت نصفه باز بگذاریم می توانیم این هوزینگ شفاف مرحله یک را به هوزینگ مات تغییر بدهیم

شیر ورودی آب دستگاه تصفیه آب

بعد از آن هوزینگ ها را شست‌وشو می دهیم . از فیلتر ۳ شروع می کنیم داخل هوزینگ می گذاریم. بعد فیلتر دوم را داخل هوزینگ خودش می گذاریم، باید توجه داشته باشیم که یک طرف فیلتر دوم یک واشر دارد که اینطرف فیلتر باید به سمت بالا در هوزینگ قرار داده شود و در مرحله سوم هر دو طرف واشر دارد که به هر سمت که بگذارید اشکالی ندارد همینطور فیلتر شماره یک .

واشر فیلتر در تصویر روبه رو نشان داده شده است

در مرحله بعد فیلتر سوم را داخل هوزینگ می گذاریم. بعد با آچار هوزینگ جهت خلاف عقربه های ساعت محکم می کنیم .

شست شوی فیلتر دوم دستگاه تصفیه آب :

شلنگ رابط بین فیلتر دوم و سوم را از قسمتی که به فیلتر سوم متصل می شود جدا میکنیم و دقت داشته باشید ممکن است بعضی از این اتصالات پیچی یا فشاری باشد.


منظور مطلب بالا دقیقا روی تصویر روبه رو نشان داده شده که از چه نقطه ای باید باز شود .
بعد برق دستگاه را وصل میکنیم و ورودی آب را هم باز میکنیم ولی شیرمنبع را نباید باز کنیم. دستگاه شروع به کار میکند کمی زمان می برد و آب سیاهی از فیلتر دوم که متشکل از ذغال سنگ است خارج می شود.

باید اجازه دهیم چند لیتر آب خارج شود تا آب کاملا شفاف شود بعد اتصال شلنگ فیلتر دوم به فیلتر سوم را وصل میکنیم و اکنون می توانیم از تصفیه آب خود استفاده کنیم.
در آخر اگر این مقاله کمی کوتاه گفته شده به راحتی میتوانید به روی ویدئو پایین کلیک کنید تا کامل با جزعیات تمام مطالب بالا را حتی بیشتر به شما نمایش خواهد داد و گام به گام با این ویدئو شما میتوانید به راحتی فیلترهای مراحل پیش تصفیه آب را تعویض کنید و امید وارم برای شما مفید بوده باشه مقاله سایت تیم تو

۱ دیدگاه در “فیلترهای ۱۲۳ تصفیه آب

  1. میلاد گفت:

    سلام بسیار عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.