مقالات دستگاه تصفیه آب

فیلتر یخچال چیست

در این مقاله می خواهیم در مورد فیلتر یخچال چیست <کارآیی فیلتر یخچال> و تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید , طریقه نصب فیلتر یخچال و مقایسه دستگاه تصفیه آب با فیلتر آب یخچال صحبت و آنها را بررسی کنیم.

 

موضوعات مطرح شده در این مقاله :

فیلتر یخچال چیست

 

 امروزه یخچال های موجود در بازار یخچال ساید بای ساید  دارای یخساز و آبسرد کن می باشند و این مدل ها دارای یک فیلتر تصفیه آب می باشند . فیلتر یخچال ساید , بیرون از یخچال یا داخل خود یخچال قرار گرفته است و کارآیی فیلتر یخچال هم نسبت به آب منطقه و شهر تون میتواند متفاوت باشد .

فیلتر یخچال و کارآیی فیلتر یخچال ساید همانند فیلتر مرحله دوم و پنجم از دستگاه تصفیه آب عمل میکنند. همانطور که در مقاله های پیشین گفته شد برای دیدن مقاله { فیلترهای تصفیه آب } به روی لینک کلیک کنید . این فیلتر دارای مواد ذغالی و یا پوسته نارگیل می باشند که باعث میشود املاح بالای ۵ میکرون و آلاینده ها از جمله بوی بد آب را جذب کند.

 

زمانی که شما دستگاه تصفیه آب خانگی نداشته باشید این فیلتر یخچال می تواند تاحدی کمک کند و بوی بد و املاح آب را بگیرد.

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

 

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید نسبت به نوع فیلتر یخچال از شش ماه تا نهایتا یک سال هست که خود یخچال با سیستم هوشمندی که در آن طراحی شده در بعضی از یخچال ها آلارم تعویض فیلتر و هشدار تعویض فیلتر به شما داده خواهد شد .

فیلتر یخچال بیرونی
فیلتر یخچال بیرونی

flow یعنی چه

در فیلتر یخچال بیرونی از یک طرف شلنگ از آب شهری وارد فیلتر یک سمت و در سمت دیگر شلنگی برای ورود به یخچال

هست و که با علامتی با  نام flow 

روی فیلتر مشخص می شود آب از کدام طرف وارد فیلتر و از کدام طرف خارج می شود و دقیقا مثل فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب خانگی این فیلتر هم باید قبل از اتصال به یخچال شست و شو داده شود.{ برای دیدن نحوه شستن فیلتر تصفیه آب به روی لینک کلیک کنید } یعنی شلنگ آب شهری را به فیلتر متصل می کنیم و می گذاریم مقداری آب از فیلتر خارج شود و زمانی که آب زلال شد شلنگ خروجی آب را به آن متصل می کنیم.

این مراحل شستوشو فیلتر فقط برای یخچال هایی است که فیلتر بیرونی دارند.

flow یا جریان آب

فیلتر پشت یخچال

همان طور که گفتیم فیلتر بیرونی یا پشت یخچال که طریقه کارکرد آنرا هم به شما گفتیم به جای این فیلتر میتوان از فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب هم استفاده کرد دقیقا به همان نحوی که فیلتر یخچال نصب میشود فیلتر مرحله پنجم هم به همان نحوه یعنی نسبت flow به جریان آب می توان از فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب خانگی هم استفاده کرد.

به این صورت که با برداشتن در پوش ورود و خروج آب و اتصال یک قطعه اضافه مانند شکل پایین  به آن به راحتی می توان شلنگ را به آن متصل نمود و با علامت جریان می توان مسیر درست ورود و خروج آب را مشاهده کنید .

فیلتر پشت یخچال
اتصال و رابط تصفیه آب

طریقه نصب فیلتر یخچال

طریقه نصب شلنگ فیلتر به روی رابط فیلتر هم مانند شکل روبه رو نشان داده شده است که به صورت فشاری شلنگ تصفیه آب را داخل این رابط قرار داده و شلنگ قفل خواهد شد و اگر درست شلنگ را قرار داده باشید آب بندی شده و احتیاج به هیچ نوار تفلونی نیست برای آب بندی رابط و شلنگ تصفیه آب .

آیا میشود فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب را به جای فیلتر بیرونی استفاده کرد ؟

جواب این سوال بله هست همانطور که در بالاتر به این مورد اشاره شد که میتوان از فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب به جای فیلتر بیرونی یخچال استفاده کرد و باید این مورد هم در نظر گرفته شود که باید فیلتر مرحله پنجم که به جای فیلتر یخچال استفاده شده را شست و شو دهیم ولی اگر برای شما مهم است که آبی که می خواهید میل کنید گوارا و سالم و بدون آلودگی باشد با فیلتر یخچال و فیلتر مرحله پنجم نمیتواند به صورت کامل این کار را انجام دهد !!!

مقایسه دستگاه تصفیه آب با فیلتر آب یخچال

خب رسیدیم به اصل این مقاله یعنی مقایسه دستگاه تصفیه آب خانگی با فیلتر آب یخچال .

زمانی که برای شما مهم باشد که از آبی گوارا و بدون املاح گچه و … استفاده کنید بلا استثناء ما به شما دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس را معرفی میکنیم { برای مشاهده مقاله اسمز معکوس به زبان ساده روی لینک کلیک کنید } و همچنین برای مشاهده مقاله { کارکرد دستگاه تصفیه آب } هم میتوانید روی لینک کلید کنید

پیشنهاد ما به شما قطعا دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد.چرا که فیلتر یخچال یا همان فیلتر بیرونی یخچال همان طور که در بالاتر در همین مقاله توضیح دادیم در سایت تیم تو فقط میتواند املاح بالای پنج میکرون و بوی بد آب را بگیرد در واقع آشغال گیر است نه تصفیه واقعی که برای تصفیه واقعی آب تنها با دستگاهای تصفیه آب دارای اسمز معکوس باید استفاده کرد که معروف به دستگاه تصفیه آب زیر سینکی مانند شکل پایین

دستگاه تصفیه آب

حالا این سوال پیش می آیید که اگر این دستگاه شش مرحله ای تصفیه آب را بگیریم چطور آب خنک مثل آب یخچال داشته باشیم ؟

نحوه اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال

 با داشتن دستگاه تصفیه آب اولین خوبی که دارد دیگر فیلتر پشت یخچال شما حذف می شود که این در صورتی ست که با توجه به اینکه این فیلتر پشت یخچال باید هر شش ماه عوض شود همانطور که در بالا مقاله سایت تیم تو گفتیم  و مبلغ فیلتر یخچال از فیلتر های تصفیه آب قیمت بالاتری دارد .

نحوه اتصال فیلتر تصفیه آب به یخچال

خب اگر بخواهیم فیلتر یخچال را حذف کنیم و از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنیم. از خروجی دستگاه مانند شکل بالا یک سه راهی اضافه می کنیم که بعد آخرین فیلتر قبل از شیر برداشت تصفیه آب است , از یک طرف شلنگ تصفیه آب را به یخچال دقیقا همان شلنگی که بعد از فیلتر یخچال بیرونی به داخل یخچال میرفت وصل می کنیم و از یک طرف دیگر یک شلنگ برای شیر برداشت تصفیه آب و برای بلند کردن شلنگ یخچال با یک رابط می توان به راحتی شلنگ اضافی را به شلنگ قبلی متصل کرد مانند شکل پایین

رابط اتصال شلنگ تصفیه آب

و با این روش بهترین آب تصفیه شده را خنک از یخچال می گیرید. با این کار دیگر آلاینده ها و املاح کمتر از ۵ میکرون را هم گرفته و آبی با کیفیت و مفید را می توانید داشته باشید

 

 

با این روش دیگر گِل و لای و املاحی که فیلتر پشت یخچال نمیتوانست بگیرد مانند میکروب و آلاینده های آب وارد یخچال نخواهد شد و عمر یخچالتان را بیشتر خواهد کرد و مشکلی بابت آب ورودی که به آن وصل هست پیش نخواهد آمد به شرطی که حتما فیلترهای تصفیه آب را در زمان خودش تعویض کنید { برای دیدن مقاله زمان و نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب به روی لینک کلید کنید }

در آخر برای دیدن ویدئو کامل همین مقاله

به صورت کامل تر و دقیق تر میتوانید روی عکس پایین کلیک کنید و از سایت ما یعنی سایت تیم تو را مشاهده کنید و سوالات خود را در مورد تصفیه آب  از کارشناس ما بپرسید قطعا در اولین فرصت پاسخگو شما عزیزان هستیم .

آرزو داریم و امید برای روزهای بدون مریضی برای شما و عزیزانتان در زمانی که ویروس کرونا همه جهان را فرا گرفته آرزوی قلبی ما برای شما سلامتی و بدنی سالم هست .

موضوعات مطرح شده در این مقاله :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.